Historie kovárny

Cedule z naší kovárny Kout železo jsme zacali již v roce 1992...

Tehdy se Roman Adámek po získání praxe rozhodl pro kovářké řemeslo a založil vlastní firmu na výrobu produktů ze železa.

Začátky kovárny

V počátcích byla kovárna situována v malé garáži. Takovým prostorem jsme však byli značně omezeni a daná situace nám nedovolovala takové možnosti, jaké jsme si představovali.

Vyráběli jsme tak především nábytek, jako jsou židle, stoly nebo postele a spousty různých bytových i nebytových doplňků.

Po dvou letech úspěšné výroby a exportu do Německa, Francie a Belgie bylo rozhodnuto o rozšíření provozu.

Kovárna v současnosti

V roce 1996 jsme koupili statek u Litoměřic, vedle řeky Labe, v obci jménem Mlékojedy. Vybudovali jsme z něj profesionálně vybavenou dílnu, kde dnes pro naše zákazníky ručně zpracováváme železo do spousty rozličných tvarů a s uplatněním získaných zkušeností jej snoubíme s dalšími materiály, jakou jsou přírodní kámen, dřevo, ale i sklo nebo čalounění a další.

Po dokončení potřebných stavebních úprav začala opravdová výroba. Znatelně jsme rozšířili objem výroby, nabídku produktů i portfolio klientů. Naše kovářské výrobky jsme prezentovali hned na několika menších výstavách i veletrzích. Náš sortiment jsme v tu dobu rozšířili o kované ploty, mříže, vrata, zábradlí a mnoho dalších umělecko-kovářských výrobků.

Řeka Labe nás přesvědčila o síle jednoho z živlů, vody, při povodni v roce 2002. My se snažíme vládnout jejímu nepříteli, ohni. V tom se pro Vás stále zdokonalujeme.

Vybavení dílny se pro náročnější potřeby klientů a pro zdokonalení výroby postupně zlepšovalo až do té míry, kdy jsme se stali soběstačnými ve výrobě. Zájem o tuto práci se v této době rozmohl nejden v zahraničí, ale čím dál více i na tuzemském trhu a to nejen u jednotlivců, ale i ze strany majitelů restaurací, stavebních firem, úřadů, hradů, zámků, měst a dalších zájemců.

Přání do budoucna

Léta plynou jako voda a tak jsme si za více než 17 let osobních zkušeností s ručním kováním vybudovali tradici, kterou se v naší kovárně na soutoku Labe s Ohří řídíme až doposud.

Naši práci lze spatřit po celé republice i v zahraničí. Vybrané práce můžete vidět v referencích.

Věřím, že nejen díky kvalitě zpracování a použitých materiálů bude naše práce sloužit mnoha spokojeným zákazníkům i dobudoucna, ale možná právě i Vám!

... a dodnes je žhavé!

copyright: Kovářství Adámek