Kovářský workshop – kurz, na kterém si vyrobíte vlastní nůž

Zarezervujte si své místo dnes!

Místa na workshop jsou omezená, proto neváhejte a zarezervujte si své místo již nyní. 

Přidejte se k nám a objevte krásu a sílu kovářského řemesla!

Spojte se s námi

Kovářský workshop
Kouzla s ohněm a kladivem

Zažijte kovářské umění z první ruky – jednodenní workshop výroby nože

Ponořte se do fascinujícího světa kovářství s naším jednodenním workshopem, který je ideální pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet řemeslo svých předků. Nabízíme vám jedinečnou příležitost vyrobit si vlastní nůž pod odborným vedením zkušeného kováře, s více než 30 lety zkušeností.

Co kovářský workshop obsahuje?

prohlídka kovárny

Seznámíme vás s naší dílnou, nástroji a technikami, které jsou klíčem k umění kovářství. Poučíme vás o bezpečnosti práce, způsobu ovládání přístrojů a nářadí. Představíme vám technologické postupy – nejprve vás seznámíme s teorií a předvedeme v praxi. Získáte tak potřebné vědomosti.

Praktické kovářství

Naučíte se základy práce s kovářskou výhní a osvojíte si techniky potřebné pro výrobu nože, od návrhu po finální úpravy. Osaháte si práci s ohněm, ovládání výhně a zacházení s kladivem. Jakmile zjistíte, jak tvarovat ocel vlastníma rukama, můžeme přistoupit k samotné výrobě nože.

Damašková ocel

Pro zručnější účastníky nabízíme možnost výroby nože z damaškové oceli, což je materiál známý pro svou odolnost a jedinečný vzor. Pokud si netroufnete, vyrobíte si nůž z nesvařované oceli. V případě svařování damaškové oceli vůbec nejde o jednoduchou disciplínu. Jsme však připraveni provést vás každým krokem a pomůžeme vám pokaždé, kdy to budete potřebovat.

Občerstvení

Máme pro vás poctivé občerstvení a pitný režim po celý den. Podpoříme tak vaši tvořivost i dobrým jídlem.

Pro koho je kovářský workshop vhodný?

Kovářský workshop otevíráme pro každého, od úplných začátečníků po pokročilé nadšence do kovářství. Bez ohledu na vaše předchozí zkušenosti získáte praktické dovednosti a odnesete si domů vlastnoručně vyrobený nůž.

Přihlásit se může každý sám. Můžete přijít s partou nebo ve dvojici s kamarádem. Můžete se zúčastnit jako otec se synem nebo můžete kovářský kurz pojmout jako teambuilding s vašimi kolegy! Našeho kurzu se může zúčastnit jednoduše kdokoli.

Kovářský kurz - Bližší informace

Jak vlastně celý kurz probíhá, kde se přihlásit, jaká je cena, jaký je průběh a co budete potřebovat?

Místo průběhu workshopu - kde bude kurz probíhat?

Kurz proběhne v prostorách naší zavedené kovárny v Mlékojedech u Litoměřic. Nemusíte mít strach z nepřízně počasí nebo nedostatečného prostoru. Máme k dispozici veškeré potřebné zázemí a nemusíte mít strach, že byste v dešti, mrazu nebo na přímém slunci postávali na dvorku, v deseti lidech a kolem jedné kovadliny, jako je to občas u podobných kurzů vidět jinde.

Počet účastníků

Kurz nabízíme pro 3 až 5 účastníků. Můžeme se tak každému jednotlivě věnovat a dohlížet na celý průběh workshopu. Tomuto počtu účastníků také můžeme v případě potřeby bez obtíží asistovat a zajištuje optimální průběh prací v kovárně. Jistě nechcete kurz trávit čekáním na to, až se uvolní například výheň.

Potřebujete více míst pro vaši partu nebo pro pracovní teambuilding? Dejte nám vědět! Po individuální domluvě jsme schopni po personální stránce posílit náš tým a vyhovět i většímu počtu účastníků.

Co budete na kovářský kurz potřebovat s sebou?

Základní pracovní pomůcky: Rukavice, chrániče sluchu (sluchátka, náušníky, špunty do uší, …), ochranné brýle nebo obličejový štít. Nemáte? Nevadí! Zapůjčíme nebo si u nás můžete nové zakoupit. Jen nám dejte předem vědět, kterou variantu jste zvolili. 

Pevnou uzavřenou obuv. Pracovní oděv – nejlépe z nehořlavých nebo minimálně z přírodních materiálů, jako je bavlna. V každém případě se vyhněte syntetickým materiálům, které snadno a dobře hoří! Vyhněte se volným a plandajícím rukávům a nohavicím.

Jak dlouhou dobu na kurzu strávíte?

Zážitkový kovářský kurz na výrobu nože zabere celý den. I tak začínáme ráno, abychom vše bez obtíží stihli. Mimo seznámení s dílnou, teorií a základními postupy, vyzkoušení postupů v praxi a samotné výroby, jsou součástí výroby nože také technologické pauzy. To vše, dohromady, zabere spoustu času a skončíme po 12 hodinách poctivé práce.

Cena kovářského kurzu

Cena je 3.000 Kč za 1 účastníka. V případě „tandemu“ otec a syn (rodič a dítě od 12 let) je cena za dítě 1.500 Kč.

Cenu za kurz je potřeba uhradit předem. Informace k platbě obdržíte po rezervaci vašeho termínu.

Obsadíte s partou celou kapacitu? Nebo chcete individuální kurz pouze pro sebe? Dejte nám vědět a vytvoříme pro vás individuální nabídku.

Dárkový poukaz - voucher na kovářský kurz na výrobu nože

Zajímá vás možnost někoho obdarovat v podobě dárkového poukazu? Hledáte jedinečný dárek, který opravdu zaujme?

Darujte zážitek z kovářského workshopu! Díky voucheru na workshop umožníte obdarovanému zažít fascinující svět kovářství a nezapomenutelný zážitek, který s ním zůstane navždy. Perfektní dárek pro kohokoliv, kdo si rád vyzkouší něco nového nebo pro ty, kteří oceňují ruční práci a umění.

Nechejte své blízké objevit krásu kovářského řemesla s naším dárkovým voucherem, který pro vás rádi vytvoříme na míru. Spojte se s námi a objednejte dárkový poukaz.

Dárkový poukaz na kovářský kurz
Kdy kovářský workshop proběhne?

Jednotlivé termíny, ve kterých workshop proběhne, vypisujeme postupně.

Nejbližší dostupné termíny jsou vypsané v tabulce níže. Zde si rezervujte své místo na workshopu. Po rezervaci obdržíte další informace v emailu.

Zarezervujte si své místo dnes!

Přidejte se k nám a objevte krásu a sílu kovářského řemesla!

poptávkový formulář

Máte zájem o naše kované produkty nebo hledáte zakázkovou kovovýrobu? Navštivte nás v kovárně, napište nebo zavolejte!
Fotografie, skic, dokumentace, atd.