Náš příběh

Oheň v kovárně
O nás

Úvod do historie kovárny

V roce 1992, před 32 lety, položil Roman Adámek základy naší kovárny. Po získání cenných zkušeností se rozhodl věnovat kovářskému řemeslu a založil firmu specializovanou na výrobu produktů ze železa. Od těchto skromných začátků v malé garáži se naše kovárna rozrostla do velkého podniku, který je dnes hrdý na svou historii, tradici a inovace v oblasti zpracování železa.

První kroky a výzvy

Začínali jsme v omezeném prostoru malé garáže, což nám kladlo výzvy, ale zároveň motivovalo k hledání kreativních řešení. Naším prvním sortimentem byl kovaný nábytek a doplňky, které jsme navrhovali a vyráběli s pečlivostí a důrazem na detail.

Expanze a růst

Po dvou letech, v roce 1994, díky úspěchu našich produktů na trzích v Německu, Francii a Belgii, se rozhodl rozšířit naši výrobu. V roce 1996 jsme koupili statek u Litoměřic a vybudovali z něj moderní kovárnu, která nám umožnila rozšířit naše portfolio produktů a služeb.

Kovářství Adámek

Další vývoj

Vybavení dílny se pro náročnější potřeby klientů a pro zdokonalení výroby postupně zlepšovalo až do té míry, kdy jsme se stali soběstačnými ve výrobě. Zájem o tuto práci se rozmohl nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Kromě koncového zákazníka vyrábíme také pro řadu restaurací, stavebních firem, úřadů, hradů, zámků, měst a dalších zájemců.

Povodeň

V roce 2002 nás tvrdě zasáhla povodeň, ale ukázala nám také sílu a odolnost našeho týmu. Překonali jsme tuto výzvu a pokračovali v naší práci s ještě větším odhodláním. Voda jako živel nás od té doby prověřila ještě několikrát a vždy jsme dokázali obstát.

Umělecký kovář
Svařování
Kovářství Adámek

ZÁVĚREM - CO VÍCE ŘÍCI?

Naše kovárna je důkazem toho, že tradiční řemeslo může prosperovat i ve 21. století, spojujíc historii s moderními technologiemi a inovacemi. Věříme, že naše práce bude sloužit spokojeným zákazníkům i v budoucnu a těšíme se na to, co přinese další generace kovářů.

poptávkový formulář

Máte zájem o naše kované produkty nebo hledáte zakázkovou kovovýrobu? Navštivte nás v kovárně, napište nebo zavolejte!
Fotografie, skic, dokumentace, atd.